Zabawy z policją

16 maja 2007

Cykliczny festyn „Uczę i bawię się z policją”' odbędzie się w czwartek (17 b.m). w godz.10-16 w Automobilklubie Radomskim przy ul. Warszawskiej.

Podczas festynu odbędzie się finał VII edycji konkursu wiedzy prewencyjnej „Czuję się bezpiecznie”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się o godz. 13.30. W konkursie wystartowało siedemnaście szkół z terenu Radomia. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia bez uzależnień oraz bezpiecznych zachowań na ulicy w szkole i w domu. Finał będzie złożony m.in. z testu z wiedzy o bezpieczeństwie i rowerowego toru przeszkód.

17 maja to również Dzień Edukacji Komunikacyjnej. Zaplanowano więc turniej motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wypadek to nie przypadek”. W trakcie festynu będą pokazy tresury psów policyjnych, skoki spadochronowe oraz akrobacje samolotowe w wykonaniu pilotów Aeroklubu Radomskiego, pokaz ratownictwa przeciwpożarowego przy użyciu samolotu gaśniczego, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków, zagrają orkiestry – wojskowa i młodzieżowa.