• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zakup polisy na życie w cztrech prostych krokach

5 sierpnia 2017

Wielu użytkowników Internetu może się zastanawiać, w jakim celu ma korzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie, skoro i tak konieczne jest spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Odpowiedź wydaje się oczywista: kalkulacja online wysyła wyniki do kilku agentów, z których każdy przedstawia swoją ofertę, a my możemy wybierać spośród propozycji.

  mojradom.pl   Cały proces zakupu polisy na życie trwa co prawda nieco dłużej niż w przypadku ubezpieczeń turystycznych bądź nieruchomości, ale nie warto zbytnio się spieszyć, jeśli przedmiotem ubezpieczenia jest wartość tak bezcenna jak nasze życie i zdrowie. Zaledwie po kilku dniach mamy pełne rozeznanie ofert polisowych pod względem zakresu ochrony, jak i opłat za składkę, ale najpierw część online w 4 prostych krokach. #1 Wypełnienie prostego formularza Aby porównać do 5 różnych ofert wystarczy sprawdzić ubezpieczenie na życie online z www.ubezpieczeniazyciowe.pl i uzupełnić kilka pól w formularzu:
  • rodzaj ubezpieczenia: indywidualne czy grupowe,
  • suma ubezpieczenia: zakres podany na skali od 30 tys. zł do 1 mln zł,
  • wykonywany zawód: wystarczy zasugerować się podpowiedzią po wpisaniu kilku pierwszych liter,
  • data urodzenia: dla ustalenia wieku ubezpieczonego,
  • miesięczne wydatki: zakres podany na skali od 500 zł do 10 tys. zł – dotyczą rachunków, opłat, żywności, odzieży, środków czystości, rozrywki,
  • sytuacja mieszkaniowa: własne mieszkanie, własny dom, wynajem mieszkania lub domu, mieszanie z rodzicami lub inne – zaznaczyć można tylko jedną opcję, dzieci: tak lub nie,
  • dane kontaktowe: imię i nazwisko, kod pocztowy, numer telefonu i adres e-mail.
Wypełnienie formularza kończy się wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez administratorów porównywarki w celu umożliwienia realizacji usługi zgodnie z regulaminem oraz w celach marketingowych. #2 Otrzymanie gotowych ofert Po uzupełnieniu danych w formularzu w ciągu 24 godzin zostaniemy telefonicznie poproszeni o weryfikację przesłanych informacji, a następnie w przeciągu 2-3 dni skontaktują się z nami (także telefonicznie) agenci ubezpieczeniowi z różnych towarzystw. Przedstawią oni swoje niezobowiązujące oferty dotyczące ubezpieczenia na życie – w oparciu o dane z formularza – i zaproponują termin oraz miejsce spotkania, na co również mamy wpływ, ponieważ takie spotkanie może odbyć się zarówno w placówce, jaki i w naszym miejscu zamieszkania. #3 Porównanie ofert ubezpieczeń Możliwość porównania ofert do doskonała okazja, aby polisa na życie była jak najbardziej atrakcyjna pod kątem zakresu ochrony, ale i ceny za składkę. By porównanie miało sens, warto spotkać się co najmniej z dwoma agentami, choć okazji do spotkania będzie na pewno więcej. Tu możemy kierować się renomą firmy ubezpieczeniowej lub też sami wcześniej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dokument OWU jest dostępny do pobrania na stronie każdego ubezpieczyciela, a znajomość choćby podstawowych definicji polisowych ułatwi nam podjęcie decyzji i rozeznanie w produkcie. Podczas rozmowy możemy bez przeszkód dopytać o szczegóły oferty, przedstawić własne oczekiwania co do ceny i zakresu, omówić skalę wyłączeń odpowiedzialności i umów dodatkowych. Najważniejsze, abyśmy nie podejmowali decyzji pochopnie, dlatego ani rozmowa telefoniczna, ani spotkanie z agentem nie zobowiązuje nas do zakupu produktu ubezpieczeniowego. #4 Wybranie najlepszej polisy Po zapoznaniu się z ofertami wybieramy to ubezpieczenie na życie, które jest dla nas najkorzystniejsze. Zawarcie umowy odbywa się w obecności agenta. Warto pamiętać, że warunki każdej polisy na życie można negocjować. Odpowiednim do tego momentem jest rocznica umowy ubezpieczenia – tuż przed jej upływem poinformujmy agenta (najlepiej gdyby była to ta sama osoba, z którą podpisywaliśmy umowę) o chęci zmiany sumy ubezpieczenia czy dodania rozszerzeń do podstawy lub już posiadanych umów dodatkowych.
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *