• wiadomości
 • wydarzenia
 • kultura
 • rozrywka

Zakup polisy na życie w cztrech prostych krokach

5 sierpnia 2017

Wielu użytkowników Internetu może się zastanawiać, w jakim celu ma korzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie, skoro i tak konieczne jest spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Odpowiedź wydaje się oczywista: kalkulacja online wysyła wyniki do kilku agentów, z których każdy przedstawia swoją ofertę, a my możemy wybierać spośród propozycji.

 

mojradom.pl

 

Cały proces zakupu polisy na życie trwa co prawda nieco dłużej niż w przypadku ubezpieczeń turystycznych bądź nieruchomości, ale nie warto zbytnio się spieszyć, jeśli przedmiotem ubezpieczenia jest wartość tak bezcenna jak nasze życie i zdrowie.

Zaledwie po kilku dniach mamy pełne rozeznanie ofert polisowych pod względem zakresu ochrony, jak i opłat za składkę, ale najpierw część online w 4 prostych krokach.
#1 Wypełnienie prostego formularza

Aby porównać do 5 różnych ofert wystarczy sprawdzić ubezpieczenie na życie online z www.ubezpieczeniazyciowe.pl i uzupełnić kilka pól w formularzu:

 • rodzaj ubezpieczenia: indywidualne czy grupowe,
 • suma ubezpieczenia: zakres podany na skali od 30 tys. zł do 1 mln zł,
 • wykonywany zawód: wystarczy zasugerować się podpowiedzią po wpisaniu kilku pierwszych liter,
 • data urodzenia: dla ustalenia wieku ubezpieczonego,
 • miesięczne wydatki: zakres podany na skali od 500 zł do 10 tys. zł – dotyczą rachunków, opłat, żywności, odzieży, środków czystości, rozrywki,
 • sytuacja mieszkaniowa: własne mieszkanie, własny dom, wynajem mieszkania lub domu, mieszanie z rodzicami lub inne – zaznaczyć można tylko jedną opcję,
  dzieci: tak lub nie,
 • dane kontaktowe: imię i nazwisko, kod pocztowy, numer telefonu i adres e-mail.

Wypełnienie formularza kończy się wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez administratorów porównywarki w celu umożliwienia realizacji usługi zgodnie z regulaminem oraz w celach marketingowych.
#2 Otrzymanie gotowych ofert

Po uzupełnieniu danych w formularzu w ciągu 24 godzin zostaniemy telefonicznie poproszeni o weryfikację przesłanych informacji, a następnie w przeciągu 2-3 dni skontaktują się z nami (także telefonicznie) agenci ubezpieczeniowi z różnych towarzystw.

Przedstawią oni swoje niezobowiązujące oferty dotyczące ubezpieczenia na życie – w oparciu o dane z formularza – i zaproponują termin oraz miejsce spotkania, na co również mamy wpływ, ponieważ takie spotkanie może odbyć się zarówno w placówce, jaki i w naszym miejscu zamieszkania.
#3 Porównanie ofert ubezpieczeń

Możliwość porównania ofert do doskonała okazja, aby polisa na życie była jak najbardziej atrakcyjna pod kątem zakresu ochrony, ale i ceny za składkę. By porównanie miało sens, warto spotkać się co najmniej z dwoma agentami, choć okazji do spotkania będzie na pewno więcej.

Tu możemy kierować się renomą firmy ubezpieczeniowej lub też sami wcześniej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dokument OWU jest dostępny do pobrania na stronie każdego ubezpieczyciela, a znajomość choćby podstawowych definicji polisowych ułatwi nam podjęcie decyzji i rozeznanie w produkcie.

Podczas rozmowy możemy bez przeszkód dopytać o szczegóły oferty, przedstawić własne oczekiwania co do ceny i zakresu, omówić skalę wyłączeń odpowiedzialności i umów dodatkowych. Najważniejsze, abyśmy nie podejmowali decyzji pochopnie, dlatego ani rozmowa telefoniczna, ani spotkanie z agentem nie zobowiązuje nas do zakupu produktu ubezpieczeniowego.
#4 Wybranie najlepszej polisy

Po zapoznaniu się z ofertami wybieramy to ubezpieczenie na życie, które jest dla nas najkorzystniejsze. Zawarcie umowy odbywa się w obecności agenta.

Warto pamiętać, że warunki każdej polisy na życie można negocjować. Odpowiednim do tego momentem jest rocznica umowy ubezpieczenia – tuż przed jej upływem poinformujmy agenta (najlepiej gdyby była to ta sama osoba, z którą podpisywaliśmy umowę) o chęci zmiany sumy ubezpieczenia czy dodania rozszerzeń do podstawy lub już posiadanych umów dodatkowych.

Tags

Dodaj komentarz