• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zanieczyszczenie Mlecznej. Na powierzchni wody jest tzw. filtr olejowy

5 lutego 2020

Prawdopodobnie ropopochodne substancje zanieczyściły rzekę Mleczną – wynika ze wstępnych analiz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Źródło wycieku ustalają Wodociągi Miejskie w Radomiu.

 

mleczna01

 

Sygnał o nieznanej substancji, która płynie rzeką radomska straż pożarna dostała wczoraj około godz. 14.30. Zlokalizowano źródło wycieku – jest nią rura, z której na ul. Maratońskiej na wysokości mostu wypływa nieokreślona substancja. Strażacy próbowali zminimalizować skutki zanieczyszczenia układając na rzeczce bele słomy. Powiadomiono Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego i inne służby.

– Prawdopodobnie były to substancje ropopochodne, bowiem na powierzchni wody stwierdzono tzw. film olejowy. Pobrano próbki wody, które trafiły już do Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ. Być może substancja dostała się do jednego zecspustów kanalizacji opadowej, które zbiera deszczówkę z rejonu ulicy Maratońskiej. Źródło wycieku ustalają Wodociągi Miejskie – wyjaśnia kierownik Delegatury WIOŚ w Radomiu Tomasz Skuza.

k.woj.

Tags

Dodaj komentarz