• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla podejrzanego o śmierć kobiety i dziecka

14 maja 2017

Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła dzisiaj Maciejowi S. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety i jej dziecka. Śledczy wnioskują też o areszt dla mężczyzny.

 

prokuratura postawiła Maciejowi S. zarzut podwójnego zabójstwa

prokuratura postawiła Maciejowi S. zarzut podwójnego zabójstwa

 

Przypomnijmy: chodzi o tragiczną śmierć młodej kobiety i jej półtorarocznego dziecka na ul. Paderewskiego. Zwłoki obojga odnaleziono w mieszkaniu na Gołębiowie II w miniony piątek. W sobotę policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tej zbrodni.

– Prokurator zakończył już przesłuchanie zatrzymanych mężczyzn w związku ze zgonem kobiety i dziecka. Maciej S. został przesłuchany pod zarzutami zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem obojga. Prokurator wystąpi jeszcze dziś do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sekcja zwłok przeprowadzona zostanie jutro, tj w poniedziałek, 15 maja. Ma ona ustalić przyczyny zgonu, rodzaj obrażeń, ich umiejscowienie i mechanizmu ich powstania – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. Zaznacza, że z e względu na „zabezpieczenie prawidłowego toku śledztwa”, prokuratura nie udziela informacji, jakie stanowisko zajął podejrzany Maciej S. w kwestii przedstawionych mu zarzutów.

Drugiego z zatrzymanych mężczyzn prokurator przesłuchał w charakterze świadka. Ustalono, że nie miał żadnego związku z zabójstwami i po przesłuchaniu został zwolniony. Śledztwo prowadzone jest w dalszym ciągu.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz