Zgłosił kradzież auta, które… leżało w rowie. 19-latek usłyszał zarzuty

17 listopada 2021

19-latka podejrzanego o zgłoszenie fikcyjnej kradzieży zatrzymali grójeccy policjanci. Młody mężczyzna oraz jego 49-letni znajomy usłyszeli też zarzuty handlu narkotykami. Trafili do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W niedzielny poranek do grójeckiej komendy zgłosił się 19-latek, który zawiadomił o kradzieży opla, do której miało dojść w nocy. Kiedy zatrzymał się w jednej z podgrójeckich miejscowości i wyszedł z auta, nieznany sprawca miał wsiąść do corsy i odjechać w nieznanym kierunku. Jednak nie wiadomo czemu od razu nie zawiadomił o tym zdarzeniu. Szybko okazało się, że zgłaszający nie był szczery.Policjanci od razu podejrzewali, że mieszkaniec gminy Grójec mija się z prawdą. Funkcjonariusze szybko ustalili, że auto leży w rowie w Lesznowoli i udowodnili 19-latkowi, że kradzież była fikcyjna. Mężczyzna przyznał, iż to on kierował samochodem i wjechał do rowu, a następnie postanowił zgłosić kradzież - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Policjanci podczas czynności mających na celu zabezpieczenie dowodów przestępstwa trafili na wątek świadczący o tym, że nastolatek handlował marihuaną. Ustalili również, że w sprawę zamieszany jest 49-letni znajomy mężczyzny, który sprzedawał mu środek odurzający. Przekazali sobie około 100 g suszu roślinnego, który trafił do kolejnych osób.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Młodszy usłyszał zarzut złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, w tym składania fałszywych zeznań oraz handlu narkotykami, natomiast mieszkaniec Piaseczna zarzut sprzedaży marihuany. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. - Jeśli zdecydujemy się na udzielenie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, musimy liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności - przypomina nadkom. Wójcik.

kat

 

Tags