Zimowo i niebezpiecznie na drogach. W weekend były trzy wypadki i 23 kolizji

18 stycznia 2021

Na drogach Radomia i powiatu radomskiego panują trudne warunki do jazdy samochodem. Podczas weekendu policja odnotowała trzy wypadki i aż 23 kolizje. Są ranni. Apele o ostrożność i rozsądek za kółkiem cały czas pozostają aktualne.

 

To zdarzenie miało miejsce w Wierzbicy (fot. OSP Wierzbica)

 

- W piątek około godz. 15 w lesie w okolicy miejscowości Małomierzyce kierująca autem mini nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad samochodem, wjechała do rowu i dachowała. 35-latka trafiła do szpitala. W sobotę po godz. 19 w miejscowości Grabina 34-letni kierowca renault nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i dachował w rowie. Do szpitala odwieziono cztery osoby, na szczęście niepotrzebna była hospitalizacja i po badaniach wszyscy wrócili do domu. Z kolei wczoraj o godz. 16 w miejscowości Ślepowron zderzyły się dwa samochody. 40-latek kierujący audi skręcając w lewo do posesji nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z volkswagenem, którym kierował 35-latek. Pięć osób trafiło do szpitala – po badaniach wróciły do domu - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. - Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przy śliskiej nawierzchni radzimy jechać zdecydowanie wolniej oraz zachowywać  bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego - zaznacza Leszczyńska.

kat

 

 

Tags