• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Złodziej uciekał w centrum handlowym przed policjantami. Złapali go po pościgu

10 lutego 2021

Policjanci z grójeckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymali w sklepie 22-letniego złodzieja. Było to możliwe dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy złapali mężczyznę po pościgu.

 

 

- Kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego wspólnie ze swoją partnerką, również policjantką grójeckiej komendy pojechał na zakupy do centrum handlowego w Grójcu. Na parkingu funkcjonariuszka zauważyła uciekającego z jednego ze sklepów mężczyznę. Policjanci od razu domyślili się, że to złodziej i natychmiast zareagowali. Funkcjonariuszka powiadomiła patrol pełniący służbę, natomiast jej kolega podjął pościg za sprawcą. Złodziej nie reagował na polecenia zatrzymania się. Funkcjonariusz dobiegł do mężczyzny poinformował go, że jest policjantem i żeby ten się zatrzymał. Złodziej nie odpuszczał i uciekał dalej. Został zatrzymany w zaroślach. W tym czasie na miejscu obecny był już patrol prewencji. Policjant szybko i skutecznie obezwładnił mężczyznę - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KMP w Grójcu.

Złodziejem okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Skradzione towary w dwóch sklepach zostały częściowo odzyskane. Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *