• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Zmarł Aleksander Socha, były powiatowy lekarz weterynarii w Radomiu

29 sierpnia 2017

W sobotę 26 sierpnia, zmarł nagle były Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu Aleksander Rajmund Socha. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 30 sierpnia o godz. 13 w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, po czym nastąpi pochowanie urny z prochami zmarłego na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu.

 

 

Aleksander Socha 1944-2017

Aleksander Socha 1944-2017

 

Aleksander Socha w 1973 roku ukończył studia na Wydziale Weterynarii SGGW w Warszawie.   Na początku drogi zawodowej kierował lecznicą dla zwierząt w Jastrzębi. W latach 1977 – 1992 był dyrektorem Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Zameczku, której dorobek hodowlany był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany medalami. Został odznaczony złotym medalem i nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Zina za wybudowanie infrastruktury i odrestaurowanie zabytkowego pałacyku. Związany także z branżą mięsną. Od 2002 do 2015 roku Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu.

Kochający mąż, ojciec, dziadek, przyjaciel. Otwarty, życzliwy, szanujący ludzi, kochający zwierzęta. Zapalony hodowca gołębi.

 

Tags

Dodaj komentarz