• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Znasz historię Radomia? Weź udział w teście wiedzy o mieście

3 lutego 2019

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od kilku lat stanowi stały element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Św. Kazimierz to także patron Litwy, a Radom od lat współpracuje z Rejonem Wileńskim. Dlatego Kaziki to doskonała okazja, by przypominać te związki. Zgłoszenia do udziału w teśćie od jutra, 4 lutego.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Podczas testu kilkadziesiąt trzyosobowych drużyn zgromadzonych w Resursie odpowiada na pytania dotyczące szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Test składa się z czterech rund, po 15 pytań każda. Po ostatniej rundzie poznajemy zwycięską drużynę i dwie kolejne, które zajęły drugie i trzecie miejsce.

Zwycięska drużyna ma honor przekazać na rzecz wybranej polskiej szkoły na Litwie dar. O tym, co jest najbardziej potrzebne szkołom, informują one same. Dotychczas do placówek w Zujunach, Pakienie i Wilnie przekazano sprzęt komputerowy, zaś do Miednik Królewskich – żaluzje okienne. W tym roku organizatorzy pragną wspomóc Polskie Gimnazjum im. św. Stanisław Kostki w Pobrzeziu w rejonie wileńskim. Fundatorem nagrody jest Galeria Słoneczna.

Tegoroczna edycja testu odbędzie się w niedzielę, 3 marca, o godz. 15 w Sali Widowiskowej Resursy.

Zgłoszenia do VI Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu przyjmowane będą od 4 lutego do 11 lutego pod adresem: zgloszenia@resursa.radom.pl

. Zgłoszenie powinno zawierać personalia trzech osób tworzących drużynę, jej nazwę oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu.

W ten sposób wyłonionych zostanie jedynie 10 drużyn. O tym, które z nich zasiądą na sali Resursy, by zmierzyć się z przygotowanymi pytaniami, decyduje  kolejność zgłoszeń. Lista wszystkich drużyn, które 3 marca zmierzą się w VI Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu, ogłoszona zostanie na stronie Resursy po 22 lutego br.

Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z testem udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego Resursy: Marcin Kępa i Paweł Puton (marcin.kepa@resursa.radom.pl, pawel.puton@resursa.radom.pl, tel. 604-916-586 i 788-806-037).

 

Tags

Dodaj komentarz