• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Znika świerk na skwerze pod RDPL. Leśnicy zasadzą nowy

27 listopada 2020

Z terenu przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowej znika rosnący tam świerk. Chore drzewo ma być zastąpione przez nowe nasadzenie. Leśnicy prowadzą też w pobliżu RDPL przy ul. 25 Czerwca inne prace pielęgnacyjne.

 

 

Jak podkreśla rzeczniczka RDPL w Radomiu Edyta Nowicka, instytucja ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwa w obrębie terenu należącego do jej biura i przyległego terenu (chodniki).  - Aktualnie prowadzone są prace dotyczące pielęgnacji drzew, w tym ze względów zdrowotnych pielęgnacja koron drzew - również przycinanie gałęzi -  rosnących na terenie RDLP , w sąsiedztwie chodnika przy ul. 25 Czerwca. Wycinany jest też świerka, który był w złym stanie zdrowotnym, a rośnie na skwerze przyległym do budynku RDLP - wyjaśnia. Zapewnia, że prace zostały poprzedzone wykonaniem specjalistycznej ekspertyzy dendrologicznej, jak również uzyskano wymagane prawem pozwolenia.

W miejscu wyciętego świerka zostanie nasadzone nowe drzewo – również świerk, o który leśnicy będą dbać, jak również w okresie świątecznym będzie stanowił o świątecznej atmosferze terenu przyległego do budynku RDLP.

kat

Fot. Materiały prasowe/RDPL Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *