Reklama
Reklama
Reklama

10 pomysłów na aranżacje tarasu

18 listopada 2021

Taras to część domu, która często zapomniana i zagracona, nie może w pełni rozwinąć swojego potencjału. O tarasach przypominamy sobie w lecie lub w przypadku wyjść na przysłowiowego „dymka”. Jak sprawić, aby schowek na rowery i doniczki zamienił się w przytulną przestrzeń na zewnątrz – o każdej porze roku?

 

 

Poszukiwanie inspiracji

Przede wszystkim, należy określić, jakie zadanie ma spełniać taras w konkretnym przypadku. Inne potrzeby będzie prezentowała rodzina z trójką dzieci, a inne para przyjaciół z psem. Istotnym jest, aby uwzględnić, co dana przestrzeń może sobą zaprezentować - w każdym domu sytuacja wygląda inaczej. Raz taras jest małym zakątkiem z południowej strony, innym razem jest to duża powierzchnia od zachodu. Trzeba również uwzględnić ruch wokół i obecność zwierząt.

Prosto do celu

Idąc tropem katalogów i ofert sklepowych, poniżej oferujemy kilka pomysłów na to, jak odczarować taras i cieszyć się nim w pełni:

  1. Pozbyć się niepotrzebnych sprzętów, żaden design nie uratuje przed bałaganem.
  2. Urządzenie przestrzeni na zewnątrz w dużej mierze zależy od nasłonecznienia. Jeśli światła jest dużo, warto pomyśleć o roślinach i stworzeniu sobie małej dżungli albo ogródka z warzywami. Dostępne są piękne donice z naturalnych materiałów - doskonale uzupełnią modny wystrój.
  3. Praktyka ponad wszystko. Aby taras długo służył w dobrej urodzie, jego wykończenie powinno być dostosowane do warunków atmosferycznych. Odpowiednio zaimpregnowane drewno i naturalny kamień doskonale spełnią swoje zadanie w dobrym smaku.
  4. Skoro o warunkach mowa... Jeśli mieszkamy w kraju o wyjątkowo kapryśnej pogodzie, dobrze jest rozważyć stałe zadaszenie lub nawet zabudowanie części przestrzeni. Oranżerie są stylowym i modnym dodatkiem do wystroju domu, a nie każdy może sobie na nie pozwolić.
  5. Zdarza się, że taras wymaga jedynie odświeżenia, aby zachwycać.
  6. Osoby zainteresowane pozostaniem na zewnątrz podczas zimowych miesięcy na pewno zechcą zainwestować w nagrzewnicę elektryczną - stylowy dodatek, który pozwoli komfortowo cieszyć się zimą nie tylko przez okno.
  7. Wieczory na pewno uprzyjemni odpowiednie oświetlenie. Nastrojowe lampki rozwieszone wokół całego tarasu sprawią, że będzie wyglądał jak z bajki.
  8. Aby wygodnie spędzać czas, potrzebny jest dobry wypoczynek. To już nie musi być plastikowe krzesło - popularnością na tarasach i balkonach obecnie cieszą się stylowe sofy na wysokich nogach. Warto dobrać od razu poduszki i koce!
  9. Przyda się również miejsce na filiżankę kawy, książkę lub laptopa. Stolik lub regał będą niezbędne, jeśli na tarasie przesiadujemy dłużej. Obecny powrót do naturalności sugeruje wybór drewnianych modeli, najlepiej w połączeniu ze szkłem lub metaloplastyka.
  10. Warto potraktować przestrzeń na zewnątrz tak samo jak... wewnątrz. Plakaty, obrazy, stylowe rzeźby - to wszystko doda szyku i sprawi, że czas spędzony na tarasie będzie czystą przyjemnością.

Osoby, które nie mają konkretnej wizji, lecz chciałyby zmienić urządzenie swojego zakątka, powinny przeglądać katalogi sklepów meblowych i budowlano ogrodniczych. Gazetka promocyjna JYSK to kopalnia pomysłów na designerskie dodatki. Jednocześnie będzie to doskonała okazja do rozeznania w cenach i obecnie panujących trendach.

Tags
Reklama