Reklama

100 tysięcy pasażerów na lotnisku w Radomiu. Za kilka dni pojawi się tu nowy przewoźnik i trasa na Cypr

5 grudnia 2023

W połowie grudnia (dokładnie 13) na lotnisku Warszawa-Radom pojawi się nowy przewoźnik – tzw. niskokosztowe linie Wizz Air, które obsługiwać będą loty na Cypr. W listopadzie port na Sadkowie odprawił blisko 6 tys. pasażerów, a od otwarcia już prawie 100 tys.

 

fot. Lotnisko Warszawa-Radom

 

Od momentu otwarcia pod koniec kwietnia br. Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 98 tys.202 tys. pasażerów. - To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu, który według danych ULC w latach 2015-2017 obsłużył 19,5 tys. podróżnych - przypomina biuro prasowe PPL. W październiku z lotniska w Radomiu skorzystało dokładnie 7 tys.580 podróżnych, a w listopadzie 5 tys.839.

Do Egiptu, na Cypr i do Paryża (jeszcze)

Jak wygląda obecnie ruch na lotnisku w Radomiu? Raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. 13 grudnia przewoźnik niskokosztowy Wizz Air uruchomi połączenia do Larnaki na Cyprze, które realizowane będą dwa razy w tygodniu. Na pokładzie samolotów PLL LOT dwa razy w tygodniu z Radomia polecieć można do Rzymu, a także, do 6 stycznia, do Paryża. Jak już pisaliśmy, po tym ter minie LOT wycofa z Radomia połączenie do stolicy Francji. 

Przypomnijmy: narodowy przewoźnik ogłosił już siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon letni 2024. W ofercie znalazły się rejsy do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Proponują one turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

kat, bdb

 

 

 

Tags
Reklama