16-latkowie rozrabiali nocą na pl. Konstytucji. Jeden… załatwiał potrzebę fizjologiczną

27 stycznia 2022

Dwaj niespełna szesnastoletni chłopcy niszczyli nocą ławki i ozdoby świąteczne na pl. Konstytucji. Jeden z nich załatwiał tam nawet potrzebę fizjologiczną. Zauważył to operator monitoringu miejskiego, a interweniowali strażnicy miejscy.

 

 

- Dzisiaj w nocy, około pierwszej godziny operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji nr 30 dwaj młodzi mężczyźni niszczą ławki oraz ozdoby świąteczne. Ponadto wcześniej jeden z tych mężczyzn został zarejestrowany, gdy załatwiał potrzebę fizjologiczną na środku placu Konstytucji. Dyżurny zadysponował na miejsce patrol interwencyjny pełniący służbę na terenie miasta. Mężczyźni po wywróceniu, zniszczeniu ławek i ozdób pospiesznie oddalili się w kierunku ulicy Kilińskiego, a na widok zbliżającego się patrolu zaczęli uciekać, jednak po krótkim, ale intensywnym pościgu zostali ujęci na skrzyżowaniu ulic Kelles – Krauza i Niedziałkowskiego oraz wylegitymowani. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów, wywrócenia i zniszczenia ławek i ozdób świątecznych na ulicy Żeromskiego - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Podczas legitymowania okazało się, że ujęci sprawcy są niepełnoletni. Mają po niespełna 16 lat. Młodzieńcy po wylegitymowaniu zostali przekazani za oświadczeniem opiekunom prawnym i o losie młodych ludzi zdecyduje sąd rodzinny.

kat

 

Tags