• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

19-latek podejrzany o podpalanie stert słomy. Straty wyniosły ponad 160 tys. zł

15 kwietnia 2021

19-latka podejrzanego o dwukrotne podpalenie stert słomy oraz stodoły na terenie gminy Przyłęk zatrzymali kryminalni ze zwoleńskiej komendy. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 160 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

 

Fot. KPP Zwoleń

 

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku kwietnia. - Została podpalona sterta 80 tzw. balotów. Już następnego dnia podpalona została kolejna sterta, a kilka dni później spłonęła stodoła. Na miejsce zdarzeń natychmiast pojechali policjanci, którzy przez kilka godzin zabezpieczali akcję gaśniczą, a następnie wykonali oględziny i wszczęli postępowanie, by wyjaśnić okoliczności powstania pożarów. Straty powstałe w wyniku pożarów wyniosły ponad 160 tys. zł - informuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu.

Przez cały czas sprawą podpaleń intensywnie zajmowali się kryminalni zwoleńskiej komendy. Funkcjonariusze wiązali ze sobą pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Efektem działań kryminalnych było ustalenie tożsamości podejrzanego. - Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, który został zatrzymany. Po przedstawieniu zarzutów Sąd Rejonowy w Zwoleniu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - dodaje asp. Gregorczyk.

kat

Tags