20-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Używając noża groził, że ich zabije

14 września 2023

Szarpał i popychał, wykręcał ręce i nie pierwszy raz groził nożem, że zabije. 20-latek z Goszczyna podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.  – Reagujmy na przemoc! – apeluje policja.

 

 

- W minioną niedzielę grójeccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną nad rodzicami. Z informacji, które zdobyli mundurowi wynikało, że mieszkaniec gminy Goszczyn nadużywa alkoholu, poniża i wyzywa słowami wulgarnymi swoich najbliższych. Mężczyzna był także agresywny wobec rodziców, szarpał i popychał ich, wykręcał ręce i niszczył wyposażenie mieszkania. Trwało to kilka miesięcy. W dniu zatrzymania młody mężczyzna groził pozbawieniem życia przy użyciu noża. Nie była to pierwsza taka sytuacja, w przeszłości zdarzało się, że rodzice obawiali się o swoje życie. Nie wzywali jednak policji, ponieważ myśleli, że zachowanie syna się poprawi - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KMP w Grójcu.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych. Podejrzany został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut z art. 207 kodeksu karnego. Za znęcanie się nad najbliższymi grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sąd, oceniając zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o aresztowaniu 20-latka. Funkcjonariusze wczoraj przewieźli mężczyznę do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

 

Tags