• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

30-latka przygnieciona przez auto. Sprawca usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

16 lipca 2021

Sprawca tragicznego wypadku samochodowego w Brzeźcach nad Pilicą, w którym została poszkodowana młoda kobieta, został aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

 

 

Jak już pisaliśmy, do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 18 w Brzeźcach (powiat białobrzeski) na drodze gruntowej w rejonie Pilicy. Ze wstępnych ustaleń wynika że, 23-letni kierowca  opla vivaro, będąc pod wpływem alkoholu, podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w stojącą za nim kobietę. 30-latka została przygnieciona przez pojazd. Po jej wyciągnięciu przez policjantów i strażaków została przewieziona do szpitala.

- Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Grójcu przedstawił mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet 12 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje mł. asp. Ewa Kozyra z KPP w  Białobrzegach.

kat

Tags