30-lecie Polskiego Towarzystwa Turystycznego w Radomiu. O Bieszczadach opowie Stanisław Kryciński

24 stycznia 2023

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystycznego w Radomiu zaprasza w czwartek, 26 stycznia o godz.17 do  Kawiarenki Społecznej (ul. Traugutta 18 lok. 6) na.spotkanie ze Stanisławem Krycińskim, autorem książek i przewodników po Bieszczadach, Pogórzu Przemyskim, Łemkach, cerkwiach.

 

Stanisław Kryciński

 

"Charakterystyczna postać Stasinka stała się już nieodłączną częścią bieszczadzkiego, łopienskiego krajobrazu. Jak Bieszczady (wraz z przyległościami) długie i szerokie, znane są książki autorstwa Stasinka. Ale książki to nie wszystko. Nieśpiesznych opowieści z życia, i z dawnych czasów wziętych Stanisława Krycińskiego nie zastąpią nawet... książki Stanisława Krycińskiego. I dlatego warto przyjść na spotkanie ze Stasinkiem, żeby przynajmniej w ten sposób przenieść się na chwilę w magiczną bieszczadzka krainę" - pisze Agata Rymarowicz, piosenkarka pochodząca z Baligrodu.

Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 30 lat istnienia Oddziału PTT w Radomiu. Będzie można nabyć niektóre publikacje autora i uzyskać autograf. Przed, w trakcie i po spotkaniu w bieszczadzki nastrój będzie wprowadzał uczestników Czarek Jawoszek, znany radomski bard.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, wstęp wolny.
 

Tags