36-latek miał ponad pół kilograma narkotyków. Pomogła je ujawnić… Rita

25 czerwca 2021

Grójeccy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Mogielnicy, który ukrywał ponad pół kilograma amfetaminy i marihuany. W ich ujawnieniu pomogła suka Rita z sochaczewskiej policji, wyszkolona do odnajdywania nawet śladowych ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

fot. KPP Grójec

 
Kryminalni z grójeckiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Mogielnicy może posiadać w mieszkaniu narkotyki. - Policjanci zajęli się sprawą i szczegółowo sprawdzili tę informację. Podczas swojej pracy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji dotyczących mężczyzny, m.in. ustalili jego tożsamość i adres. We wtorek wczesnym rankiem funkcjonariusze weszli do mieszkania 36-letniego mieszkańca Mogielnicy. Towarzyszył im pies służbowy. W piwnicy i pomieszczeniu gospodarczym policjanci ujawnili narkotyki. Łącznie zabezpieczyli ponad 500 g, a wstępnie badanie policyjnym testerem wykazało, że znalezione środki odurzające i psychotropowe to 450 g amfetaminy oraz 65 g marihuany, co dałoby około 515 porcji narkotyków o łącznej wartości rynkowej blisko 26 tys. zł - informuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania substancji psychotropowej. Podejrzanemu grozi teraz kara 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

kat

Tags