40-latek kradł tablice rejestracyjne, a następnie tankował paliwo. Usłyszał zarzuty

18 czerwca 2024

Dzięki pracy operacyjnej kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymali 40-latka z Radomia, który kradł tablice rejestracyjne, a następnie montował je na innym aucie i kradł paliwo. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty dotyczące kradzieży tablic rejestracyjnych oraz posłużenia się nimi w celu kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

- Policjanci pracowali nad sprawą kradzieży tablic rejestracyjnych z terenu Zwolenia. W trakcie przeprowadzanych czynności wyszło na jaw, że sprawca montował je na innym aucie i kradł paliwo na stacji benzynowej. Szereg czynności wykonanych przez funkcjonariuszy pozwoliło na wytypowanie podejrzewanego o ten czyny 40-latka z Radomia, a następnie jego zatrzymanie - informuje mł.asp. Katarzyna Słyk ze zwoleńskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzut dwóch kradzieży: tablic rejestracyjnych, w tym również kradzieży paliwa na tablicach przypisanych do innego pojazdu. Za te przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenie kradzieży paliwa, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

kat

Tags