• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

43 kolizje w ciągu czterech lat. Mieszkaniec powiatu radomskiego wyłudził 170 tys. zł

7 grudnia 2021

O oszustwo i wyłudzenie około 170 tys. zł od firm ubezpieczeniowych jest podejrzany 24-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna w ciągu ostatnich czterech lat brał udział w 43 kolizjach na terenie Kielc, w wyniku czego otrzymywał odszkodowania. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

 

fot. Świętokrzyska policja

 

Jak informuje świętokrzyska policja, wszystko zaczęło się od informacji, do której dotarli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Dowiedzieli się, że 24-latek ma wyjątkowego pecha w podróżowaniu po Kielcach i często uczestniczy w kolizjach. Kryminalni mieli wątpliwości, czy wszystkie te zdarzenia były dziełem przypadku i postanowili dokładnie to sprawdzić. W weryfikacji podejrzeń, oprócz świętokrzyskich policjantów brali udział także policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kieleckiej komendy. Śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu radomskiego, w ciągu ostatnich czterech lat miał na terenie Kielc 43 kolizje. Z tytułu każdego zdarzenia pobierał odszkodowania, które łącznie wyniosły 170 tys. zł na szkodę różnych firm ubezpieczeniowych. Do tego procederu wykorzystywał kilka aut.

Policjanci ustalili, że mężczyzna miał różne sposoby na wymuszanie zdarzeń, np. błędnie sygnalizował zmianę kierunku jazdy czy przyspieszał, by doprowadzić do zderzenia się samochodów. 24-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z KMP w Kielcach w minioną niedzielę na terenie powiatu skarżyskiego.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty oszustwa i spowodowania zdarzenia, będącego podstawą do wypłacenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Decyzją prokuratora został objęty dozorem, musi wpłacić poręczenie majątkowe oraz ma zakaz opuszczania kraju. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd, a grozi mu do ośmiu lat więzienia.

kat

Tags