50-latek zginął na torach w Jedlni – Letnisko. Są też ranni w wypadkach drogowych

15 maja 2023

50-letni mężczyzna zginął pod kołami pociągu, a siedem osób: 1 kierowca, 1 rowerzysta, 3 pasażerów oraz 3 pieszych zostało rannych w ośmiu wypadkach. Miniony weekend na drogach Radomia i powiatu radomskiego nie należał do bezpiecznych.

 

fot. KMP Radom

 

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w sobotę około godz. 19 w Jedlni Letnisku w pobliżu dworca kolejowego. - Około 50-letni mężczyzna na wyznaczonym przejściu przez tory prowadzące z peronu do budynku dworca, prawdopodobnie wszedł pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Chełm – Kielce. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu - informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki.

Również w sobotę w miejscowości Jaszkowice 18-letni kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a następnie dachował. Pasażer podróżujący setaem trafił do szpitala.

Wczoraj miały miejsce dwa wypadki. - Jeden z nich w miejscowości Garno, gdzie 32-letni kierowca audi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przepust. Poszkodowana została pasażerka pojazdu. Natomiast na ulicy Maratońskiej w Radomiu 47-letni kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 52-latce kierującej volkswagenem, a następnie uderzył w słup oświetleniowy. W wyniku zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala - wymienia sierż. szt. Wiatr-Kurzawa.

kat

Tags