52-latek posiadał nielegalne papierosy, tytoń i alkohol. Policjanci go zatrzymali

15 października 2020

Ponad 11 kg tytoniu, blisko 25 l alkoholu i niemal tysiąc paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z Grójca. Straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 25 tys. zł. Nielegalny towar nie trafi na rynek, a mężczyzna podejrzewany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany.

   

- Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na targowisku miejskim w Mogielnicy namierzyli samochód, w którym spodziewali się nielegalnego tytoniu. 52-letni mężczyzna przewoził swoim autem 960 paczek papierosów rożnych marek, 13 butelek spirytusu i 1 kg tytoniu. Wszystko bez jakichkolwiek znaków akcyzy. Policjanci ustalili też miejsce składowania nielegalnego towaru. Były to budynki mieszkalne na posesji zajmowanej przez wspomnianego mężczyznę. W nich także znajdował się tytoń. Z zatrzymanym wcześniej towarem daje to 11 kg nielegalnego tytoniu. Policjanci na miejscu znaleźli też kolejnych 13 butelek z nielegalnym alkoholem - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Policjanci oszacowali straty z tytułu uszczupleń podatku akcyzowego i VAT na rzecz Skarbu Państwa. Wyniosły one blisko 25 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 52-letniego mieszkańca gminy Mogielnica. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

kat

Fot. KPP Grójec

Tags