81-latka przewoziła w bagażu ponad 5 kg heroiny! Walizka miała podwójne dno

19 sierpnia 2022

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu prowadzi postępowanie w sprawie przemytu narkotyków wartych blisko 2,4 mln zł przez 81-letnią obywatelkę Danii. Przemyt ponad 5 kg heroiny udaremniła na lotnisku Chopina w Warszawie Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Narkotyki były ukryte w podwójnym dnie walizki.

 

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

 

Jak podaje (za KAS) grójecka policja, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady.

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli cztery pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu podróżnej znajdowało się ponad 5 kg heroiny o wartości blisko 2,4 mln zł.

- Za próbę przemytu narkotyków podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, a następnie  przez policjantów z Grójca w policyjnym areszcie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota - nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu

Podróżnej za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. We wtorek sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 81-latka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

kat

 

Tags