Nowe kamery monitoringu w centrum

27 października 2014
Najstarsza część monitoringu miejskiego w najbliższych tygodniach zostanie całkowicie wymieniona. Urząd miejski rozstrzygnął właśnie przetarg na jego modernizację. Firma Symetra dostarczy i włączy do radiowego systemu dziewięć kamer, z których każda będzie w trwałej obudowie.



 

Wymienione zostaną kamery w centrum- Stare kamery i obsługujący je system były już bardzo wysłużone i przez to, niestety, często ulegały awariom. Nowe rozwiązanie zapewni  lepsze funkcjonowanie systemu, co jest szczególnie ważne ze względu na miejsca  obserwowane dzięki tym kamerom – informuje sekretarz miasta Rafał Czajkowski.

Chodzi bowiem o kamery znajdujące się w centrum miasta, w najbardziej newralgicznych punktach: przy ul. Prażmowskiego - w okolicach dworca, przy skrzyżowaniu ulic Focha/Kilińskiego, przy ul. Piłsudskiego, na placu Jagiellońskim, placu Małgorzatki, w Rynku, przy ul. Paderewskiego i ul. Malczewskiego.

- To właśnie od nich  zaczynał się miejski monitoring, w którym aktualnie funkcjonuje 67 kamer. Na podstawie przesłanego z nich obrazu pracownicy monitoringu zgłaszają obecnie około 4,5 tys. interwencji rocznie. Interwencje te podejmowane są w przytłaczającej większości, stanowiącej około 80 proc. przez Straż Miejską. Pozostałe 20 proc.interwencji podejmują inne służby, jak  policja, Straż Pożarna, pogotowie ratunkowe, energetyczne, wodociągowe lub gazowe - wylicza Ryszarda Kitowska z biura prasowego magistratu.

Wymiana kamer będzie 280 tys. zł.

 

(kat)