
O pracownię mogą się starać twórcy z Radomia uprawiający różne dziedziny: malarstwo, muzykę literaturę, sztuki plastyczne. Zainteresowany musi pochwalić się dorobkiem - wystawami, wydanymi książkami itp. Stypendium (pracownia) może być przyznana na okres do trzech lat, na realizację konkretnego projektu artystycznego.
Rewitalizacja przyjmuje wnioski do 27 września; poza podaniem powinien on zawierać życiorys oraz dwa listy polecające od osób, które mogą ocenić osiągnięcia i predyspozycje w uprawianej dziedzinie sztuki. Wraz z wnioskiem należy złożyć program i harmonogram pracy twórczej, opis celu, któremu ma służyć stypendium, podać termin realizacji przedsięwzięcia. Trzeba też opisać dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i je udokumentować, np. dostarczając katalogi wystaw indywidualnych, nagrania, reprodukcje prac, recenzje, opinie, kserokopie wybranych prac.
Wnioski stypendialne wraz z dokumentacją powinny być dostarczone do siedziby Rewitalizacji przy ul. Małej 3 w zamkniętej kopercie lub teczce z dopiskiem "Stypendium twórcze".
kat