Radomska Fabryka Broni dostarczy tysiąc Parabellum P99 dla policji
22 września 2016
1000 sztuk pistoletów samopowtarzalnych Parabellum P99 kaliber 9×19 mm wartych prawie 1 mln 636 tys. zł Fabryka Broni dostarczy policji. Umowę w tej sprawie podpisał dzisiaj w Radomiu prezes „Łucznika” Adam Suliga i insp. Małgorzata Borowik, dyrektor biura logistyki KGP.
- To dla mnie bardzo ważny moment, że mogę podpisać kolejną umowę z Fabryka Broni, z którą współpracujemy od 2001 roku. Myślę, że te nowe jednostki broni, które kupujemy w tej chwili, przyczynią się do większego komfortu i bezpieczeństwa pracy naszych funkcjonariuszy. I myślę, że to nie jest nasza ostatnia umowa - zaznacza insp. Małgorzata Borowik.
Podobnie uważa prezes FB. - Powiem więcej, jestem pewien, że będą umowy następne i że niedługo będziemy mogli zaoferować policji nasz nowy produkt, który niebawem wprowadzimy do produkcji, to jest pistolet PR 99. I oczywiście nadal będziemy wytwarzać dotychczasowy model, tak aby i policja, i inne służby miały możliwość wyboru - mówi prezes Adam Suliga. Prezes podkreśla, że umowa z Komendą Główną Policji daje zatrudnienie pracownikom i możliwości rozwoju fabryki. - Wartość kontraktu z handlowego punktu widzenia jest wartością podstawową, ale my nie koncentrujemy się tylko na tym. Dla nas ważne jest także to, że mamy pracę, że nasze wyroby są akceptowane i że możemy się rozwijać - tłumaczy prezes FB.
Inps. Borowik wyjaśnia, że broń z radomskiej fabryki posłuży na sukcesywne wymienianie starej, przestarzałej, używanej teraz przez policję,tj. P 64 i P 83. - Natomiast o przyszłości będziemy rozmawiać w momencie, gdy będzie ta broń przetestowana przez naszych funkcjonariuszy; kiedy wypowiedzą się co do jakości, funkcjonalności i przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa w użytkowaniu - wyjaśnia dyrektor Borowik. Jak dodaje , w tej chwili policja dysponuje tysiącem nowoczesnej broni, ale potrzeby ciągle rosną.
Podpisany dziś kontrakt ma być zrealizowany do końca listopada br. i jest kolejnym zwartym przez Fabrykę Broni: kilka dni temu z Inspektoratem Uzbrojenia MON na dostawę Beryli i Miniberyli dla wojska, a wcześniej karabinków reprezentacyjnych dla służby więziennej.
Prezes FB potwierdza, że firma prowadzi rozmowy na dostawę Beryli dla nigeryjskiej armii. - Mamy poważne kontakty i spodziewam się, że zostaną zakończone podpisaniem umowy, ale do tego czasu nie mogę o tym mówić - zastrzega Suliga. Podobnie komentuje rozmowy na dostawę MSBS dla szwedzkiego wojska.
bdb