Krzysztof Herdzin zagra z Radomską Orkiestrą Kameralną. Koncert w sobotę

17 listopada 2021

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 20 listopada o godz. 18 na koncert „Herdzin & ROK”. Będziemy mieli okazję wysłuchać autorskich kompozycji muzyka w wykonaniu orkiestry oraz samego artysty zasiadającego przy fortepianie. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia.

 

Radomska Orkiestra Kameralna zagra z Krzysztofem Herdzinem (fot. Materiały prasowe/ROK)

 

Krzysztof Herdzin to człowiek orkiestra. Profesor sztuk muzycznych, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista. Jako chyba jedyny w Polsce artysta z powodzeniem łączy tak intensywną działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i pop, w wymagających kompletnie dalekich od siebie kompetencji i doświadczeń rolach: kompozytora muzyki współczesnej, orkiestratora muzyki filmowej, dyrygenta symfonicznego, pianisty jazzowego, pianisty kameralisty, autora piosenek, producenta płyt, wykładowcy akademickiego.

Ten niezwykły artysta wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykona swoje autorskie utwory: Preludium Asertywne (Assertive Prelude), Nieasertywna Toccata (Nonassertive Toccata), Trzy Korony (Three Crowns), Suita Na Tematy Polskie (Suite On Polish Themes), Chopiniana con delizia (na fortepian i smyczki). Jak mówi sam autor, „kompozycje zawarte na płycie ‘Suita na tematy polskie’ określiłbym stylem impresjonistyczno-neoklasycznym, mocno związanym z polskim folklorem. To współczesna muzyka z rozszerzoną tonalnością, inspirowana zarówno moimi polskimi mistrzami: Karolem Szymanowskim, Grażyną Bacewicz, Tadeuszem Bairdem, Wojciechem Kilarem, jak i Szostakowiczem, Prokofiewem czy francuską grupą Les Six”.

Wśród różnorodnego repertuaru prezentowanego podczas koncertu wyróżnia się „Suita na tematy polskie”, w której Krzysztof Herdzin nawiązał do tradycyjnych melodii – polki, olendra, mazurka, zbójnickiego, poloneza i krakowiaka. Wszystko po to aby, jak stwierdził pianista i aranżer, oddać „rytmikę, liryzm i […] taneczność polskiej muzyki”. W programie znalazły się również takie utwory, jak „Trzy korony” – poemat poświęcony górom i stanowiący rodzaj muzycznego hołdu złożonego Wojciechowi Kilarowi. Ponadto, melomani będą mogli wysłuchać „Chopiniana con delizia” – utworu będącego swobodną fantazją klasyczno-jazzująca. Ta kompozycja, podobnie jak i „Suita…”, stanowi powrót Krzysztofa Herdzina do rodzimych korzeni muzycznych.

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia. Szczegóły w Darmowych wejściówkach

 

 

 

Tags