Wizz Air zainteresowany lotami z Radomia? Stawia warunek: nie zrezygnuje z Chopina
Czy Wizz Air będzie latał z Radomia? Niewykluczone – tak można wywnioskować ze słów szefa linii lotniczej. Węgierski przewoźnik stawia jednak warunek: nie chce zupełnie opuścić lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie. Z kolei Ryanair nadal mocno trzyma się deklaracji, że Sadków go nie interesuje.
Jozsef Varadi w wywiadzie dla portalu money.pl przyznał, że jego firma rozmawia z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" o ofercie dotyczącej Radomia. Stawia jeden warunek - rezygnacja z Lotniska Chopina nie wchodzi w grę. - Przede wszystkim pozostajemy bardzo przywiązani do Lotniska Chopina. Tak długo jak będzie działać, my będziemy z niego latać. I to tak dużo, jak tylko się da - deklaruje Varadi,
Furtka jest otwarta
Jak podkreśla money.pl :"Ze strony węgierskiego Wizz Aira w ostatnim czasie rzeczywiście płyną sygnały, świadczące o tym, że furtka, która umożliwiłaby pojawienie się biało-różowych samolotów w Radomiu, jest otwarta. - Rozmawiamy z PPL-em o ofercie dotyczącej Radomia jako czymś dodatkowym, uzupełnieniu naszej obecności na Chopinie, a nie jej zastąpieniu. Negocjacje trwają, decyzje jeszcze nie zapadły - dodał Jozsef Varadi w rozmowie z money.pl.
Portal przypomina również, że zdecydowanym przeciwnikiem inwestycji w radomskie lotnisko jest Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie. Irlandzki przewoźnik zbudował silną bazę na lotnisku Warszawa-Modlin. Początkowo operował z niego także Wizz Air, jednak po zamknięciu go na czas remontu pasa startowego, przeniósł się na stołeczne Lotnisko Chopina i już tam został.
Od Nekery przez ITAK-ę po TUI
Jak już pisaliśmy, jako pierwszy o lotach z Radomia poinformował LOT, który oferuje już bilety do Kopenhagi, Paryża i Rzymu. Z Sadkowa będą korzystać także biura podróży: Nekera (głównie to wczasy w Bułgarii), ITAKA (przede wszystkim kraje śródziemnomorskie), niewykluczone że również Coral Travel. To ostatnie podpisało dwa lata temu list intencyjny w sprawie lotów z Radomia, ale wiadomość, że zapisy wstępnej umowy zostaną on wprowadzony w życie, jest nadal nieoficjalna. Podobnie, ze do lotów z Sadkowa przymierza się biuro turystyczne TUI.
Lotnisko Warszawa-Radom ma być gotowe na przełomie marca i kwietnia 2023 r.
bdb