Konwencja wyborcza Radomskiego Paktu Samorządowego. Co obiecuje kandydat na prezydenta Radosław Witkowski?

23 marca 2024

Narzekacie, że nie znacie programu wyborczego kandydata na prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego? Nie wiecie, co chce zrobić, jeśli po raz trzeci zasiądzie w najważniejszym fotelu w ratuszu? To teraz już nie macie usprawiedliwienia: i sam prezydent, i popierający go koalicjanci, przedstawili swoje propozycje na rządzenie w lokalnym samorządzie.

 

Na konwencji nie zabrakło spadającego "złota" i białych baloników (fot. Radomski pakt Samorządowy Radosława  Witkowskiego)

 

W samo sobotnie południe w Elektrowni odbyła się konwencja wyborcza Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego. Tworzą go: Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2030 Szymona Hołowni, Nowa Lewica i Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie. Wspólnym kandydatem na prezydenta jest Radosław Witkowski.

"Musimy wybrać Radka"

Zgromadzeni w Elektrowni kandydaci i ich sympatycy wysłuchali nagrania wideo, w którym głos zabrała Ewa Kopacz, była premier i minister zdrowia pochodząca z Radomia, obecnie posłanka do Europarlamentu.

- Mamy przed sobą ważne zadania. Musimy ponownie wybrać Radka Witkowskiego na prezydenta Radomia. Jednocześnie musimy wybrać większość w radzie miejskiej. Wiem, że jest to możliwe, bo jesteście zdeterminowani, waleczni i potraficie to zrobić – zachęcała Ewa Kopacz. Dodała, że miasto może lepiej się rozwijać, jeśli jest ścisła współpraca władz samorządowych z rządem i da się wiele spraw skoordynować z korzyścią dla mieszkańców Radomia.

Bez eksperymentów

Radosław Witkowski zaprezentował najważniejsze - spośród 25 - punkty swego programu wyborczego. To utworzenie 500 nowych mieszkań na wynajem i 500 nowych miejsc w żłobkach, tworzenie stref gospodarczych, programu in vitro, wykorzystanie potencjału lotniska we współpracy z rządem, przebudowa fontann na Żeromskiego, dokończenie budowy stadionu piłkarskiego przy ul. Struga, remont schroniska dla bezdomnych zwierząt.

- Program ten jest bardzo ambitny, a możliwości ściągnięcia środków z zewnątrz są bardzo duże. Dlatego dziś z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Radom nie ma czasu na eksperymenty. Dziś potrzebne jest doświadczenie, oraz wola współpracy z rządem i z samorządem Mazowsza – przekonywał Witkowski.

Głos zabrali również liderzy ugrupowań wchodzących w skład paktu, zachęcając do udziału w wyborach 7 kwietnia.

 

25 obietnic Radosława Witkowskiego

1. Dwie nowe dzielnice przemysłowe i dobrze płatne miejsca pracy. Kolejnych 50 hektarów pod inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy.

2. Budowa Centrum Opieki Długoterminowej. Z myślą o najstarszych radomianach i ich rodzinach.

3. Budowa 500 nowych mieszkań na wynajem.  Z myślą o najstarszych mieszkańcach Radomia i ich rodzinach.

4. 500 nowych miejsc w żłobkach. By ułatwić życie młodym rodzicom.

5. Dokończenie Radomskiego Programu Drogowego i budowa ul. Wolanowskiej
Utwardzenie wszystkich ulic gruntowych w Radomiu i przebudowa ul. Wolanowskiej – wjazdu do miasta od zachodu.

6. Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym
Dla zapewnienia jak najlepszej opieki zdrowotnej.

7. Stworzenie Parku Kulturowego „Stary Radom” na Piotrówce. By naszą piękną historię i przyrodę pokazać w sposób atrakcyjny.

8. Budowa miejsc parkingowych na osiedlach. Wspólnie ze spółdzielniami i wspólnotami zwiększymy liczbę miejsc parkingowych.

9. Przebudowa amfiteatru. Amfiteatr jako miejsce spotkań i aktywności mieszkańców.

10. Przebudowa sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Nowoczesna sala o standardzie sali filharmonii.

11. Przebudowa płyty Rynku i rewitalizacja kamienic przy ulicy Żeromskiego. Stworzymy przyjazną przestrzeń, w której radomianie będą chcieli spędzać czas, przywrócimy blask kamienicom w centrum miasta.

12. Budowa odkrytego basenu na Borkach. Radomianie potrzebują miejsca rekreacji nad wodą.

13. Rewitalizacja skwerów i parków. Nowe tereny zielone dzięki pieniądzom unijnym.

14. Przebudowa fontann na Żeromskiego. Fontanny znów mogą być reprezentacyjne, zielone i zachęcać do spędzania przy nich czasu.

15. Kultura za złotówkę dla dzieci i młodzieży. Każdy młody radomianin powinien mieć dostęp do kultury.

16. Dokonńczenie budowy stadionu przy ulicy Struga. Powstanie obiekt, który może przyjąć imprezy międzynarodowe.

17. Remont wszystkich Orlików. Osiedlowe boiska komfortowe i bezpieczne.

18. Trzy nowe sale gimnastyczne. Dla rozwoju najmłodszych radomian.

19. Remont Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Poprawa losu zwierząt jednym z priorytetów.

20. Stworzenie centrum obsługi podróżnych na terenie dworca PKS. Zdobędziemy unijne pieniądze na centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia.

21. Wykorzystanie potencjału lotniska. Port Lotniczy Warszawa – Radom jako impuls rozwojowy dla miasta.

22. Radomski program in vitro. Każdy ma prawo do szczęścia. In vitro musi być dostępne dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

23. Program profilaktyki i leczenia otyłości u dzieci i młodzie y.Zdrowie młodego pokolenia jest bardzo ważne – zadbamy o nie.

24. Letnie centrum aktywności seniorów. Zadaszone miejsce rekreacji i aktywności nad zalewem na Borkach.

25. Parking przed Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Wyremontujemy parking przy Tochtermana/Lekarskiej.

 

Zdjęcia: Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego

 

 

Tags