Air Show 2023. Wiele omdleń, dwa zawały. Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy ponad 330 osobom

27 sierpnia 2023

Problemów z wodą dzisiaj już nie ma, bo organizatorzy pozwolili na wnoszenie jej w dowolnych ilościach, byle w butelkach o,5 l.  Teraz z minuty na minutę widzów przybywa. Wczoraj służby medyczne miały pełne ręce roboty, bo wielu widzów nie wytrzymało lejącego się z nieba żaru.

 

Lotnisko z lotu ptaka (fot. Marcin Fertyk, Kocham Radom/ Facebook)

 

Tak jak wczoraj wiele osób ma nakrycie głowy, czy parasole. Słuch chronią zatyczkami lub specjalnymi słuchawkami wygłuszającymi. Ryk silników, szczególnie odrzutowców jest ogłuszający.

- Wszystkie nasze jednostki udzieliły wczoraj pomocy łącznie 339 osobom w tym pięć przewieziono do szpitala. Główną przyczyną był upał i spowodowane nim omdlenia, ale też otarcia, bóle głowy. Nasi ratownicy udzielili pomocy także przy dwóch zawałach serca - wymienia Elżbieta Cieślak, zastępca dyrektora Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Nad bezpieczeństwem zdrowotnym widzów czuwa 130 osób,  pięć karetek, działają dwa punkty medyczne zorganizowane przez pogotowie. Patrole piesze i na quadach zapewniona PCK i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Tags