Ale pech! Ci sami policjanci trzy razy zatrzymali tego samego kierowcę za przekroczenie prękości

10 marca 2023

44-letni kierowca w ciągu sześciu godzin trzykrotnie złamał przepisy drogowe. Odmówił przyjęcia trzeciego mandatu za przekroczenie prędkości, tłumacząc się poprzednimi grzywnami. Teraz wyjaśnienia będzie składał przed sądem.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Przekroczenia prędkości to dla grójeckiej drogówki to nic nowego. Jednak gdy sprawa dotyczy tego samego kierowcy, który popełnił trzy wykroczenia drogowe w ciągu sześciu godzin, to już jednak sytuacja niecodzienna. Co ciekawe, mężczyzna został zatrzymany dwukrotnie przez tych samych policjantów w tej samej miejscowości - tłumaczy nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Po raz pierwszy 44-latek natknął się na patrol 1 marca w Kozietułach. Kierując oplem vivaro przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h w terenie zabudowanym. Został ukarany mandatem i otrzymał 3 punkty karne. Mężczyzna nie kazał na siebie zbyt długo czekać. Już po niespełna po godzinie ci sami policjanci ponownie zatrzymali go do kontroli. W tej samej miejscowości jechał z prędkością 85 km/h, czyli o 35 km szybciej niż dopuszczają w tym miejscu przepisy. Ponownie przyjął mandat i kolejne 9 punktów karnych. - Następnie w Goszczynie po godz. 13 zatrzymano do kontroli tego samego opla. Tym razem 44-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h. Odmówił jednak przyjęcia mandatu karnego, ponieważ - twierdził - już dwukrotnie został ukarany tego samego dnia. Ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie - podkreśla nadkom. Wójcik. Przypomina, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, wiąże się z wysokimi grzywnami i zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

kat

 

Tags