Awantura rodzinna zakończyła się obrażeniami ciała jednego z braci i policjanta

24 sierpnia 2022

Bracia w wieku 59 i 63 lat, którzy wcześniej podczas picia alkoholu posprzeczali się, zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń mieszkania, chroniąc się przed policjantami. W trakcie szarpaniny młodszy mężczyzna z jednym z funkcjonariuszy wpadli na przeszklone drzwi, w wyniku czego obaj doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala.

 

fot. KPP Szydłowiec

 

W sobotni wieczór szydłowieccy policjanci zostali skierowani na interwencję domową na terenie gminy Jastrząb w związku ze sprzeczką między braćmi w wieku 59 i 63 lat, którzy wspólnie spożywali alkohol. Na widok przybyłych na miejsce policjantów, postawa i nastawienie mężczyzn w stosunku do siebie diametralnie się zmieniło, a cała agresja została skierowana na podejmujących interwencję funkcjonariuszy.

- Mężczyźni rzucali w interweniujących policjantów oraz radiowóz kamieniami, a nawet ławką znajdującą się na posesji. Na miejsce interwencji dyżurny zadysponował kolejny patrol, na widok którego obaj mężczyźni zabarykadowali się w jednym z pomieszczeń mieszkania. Po wejściu do tego pomieszczenia 63-latka udało się szybko obezwładniać, lecz jego młodszy, 59-letni brat w dalszym ciągu stawiał opór i próbował kopać policjantów. W trakcie szarpaniny młodszy mężczyzna z jednym z funkcjonariuszy wpadli na przeszklone drzwi, w wyniku czego policjant i agresor doznali obrażeń ciała. W wyniku odniesionych obrażeń 59-latek w eskorcie policjantów trafił do szpitala, natomiast policjant po dowiezieniu drugiego awanturnika do jednostki, został przetransportowany karetką do szpitala - relacjonuje sierż. sztab. Grzegorz Sobierajski z KPP w Szydłowcu.

Obaj mężczyźni spędzili weekend w policyjnym areszcie. W poniedziałek prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty czynnej napaści na policjantów, znieważenia, zmuszenie do zaniechanie czynności służbowych oraz uszkodzenie mienia. Następnie zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Szydłowcu,  który wobec 59-latka zastosował areszt na dwa miesiące, natomiast starszy z braci został objęty dozorem policyjnym.

kat

 

 

Tags