Będżie nowe boisko przy „Elektroniku”. Projekt wygrał w Budżecie Obywatelskim

27 stycznia 2022

Uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Elektronicznych będą mieli nowe, wielofunkcyjne boisko wraz z bieżnią. Z obiektu będą mogli korzystać także mieszkańcy Osiedla nad Potokiem. Urząd miejski ogłosił przetarg na budowę. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

Projekt zwyciężył w głosowaniu uzyskując wśród projektów instytucjonalnych największą liczbę głosów. - "Elektronik", który należy do czołówki szkół technicznych w Polsce, kolejny raz pokazał, że potrafi nie tylko bardzo dobrze kształcić, ale też skutecznie mobilizować mieszkańców. Przypomnę, że wcześniej, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, zostało wybudowane boisko piłkarskie. Teraz dzięki głosom radomian powstanie nowe boisko wielofunkcyjne, które będzie służyło zarówno uczniom szkoły, jak również mieszkańcom osiedla - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Boisko będzie miało wymiary 24x44 m i poliuretanową nawierzchnię. Powstanie też trzytorowa bieżnia, zakończona skocznią do skoku w dal. Wykonawca będzie miał również za zadanie zamontować oświetlenie, wyposażyć boisko w niezbędny sprzęt i zagospodarować teren wokół.

Na oferty od zainteresowanych firm magistrat czeka do 11 lutego. Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał pięć miesięcy.

Źródło: UM Radom

Tags