Będzie walczył o muzeum

14 września 2007
Przemysław Bednarczyk będzie organizował muzeum historyczne w Radomiu. Jako jedyny odpowiedział na ogłoszenie prezydenta. Przemysław Bednarczyk

Miasto poszukiwało: "głównego specjalisty - pełnomocnika do spraw rewitalizacji nieruchomości przy ul. Limanowskiego 29". - Chodzi o osobę, która zajmie się zaadaptowaniem obiektów browaru Saskiego na potrzeby muzeum historycznego związanego z II wojną światową, opracowaniem koncepcji placówki, pozyskiwaniem na ten cel funduszy unijnych - wyjaśnia rzeczniczka magistratu Katarzyna Piechota.

Przemysław Bednarczyk jest nauczycielem historii w III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego. Radomianom dał się poznać jako inicjator i scenarzysta rekonstrukcji bitew - z Powstania Styczniowego w Muzeum Wsi Radomskiej i "Cudu nad Wisłą" podczas tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego. Jest też laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2006r.; kapituła konkursu przyznała mu specjalne wyróżnienie.

Dziś kandydat prezentował się przed komisją konkursową. - W przyszłym tygodniu prezydent podpisze nominację dla pana Bednarczyka - dodaje Piechota.