Bieg po wodę

18 czerwca 2007

21 bm. (czwartek) o godz. 23 dotrą do Radomia biegacze Blue Plannet Run. Jego uczestnicy w formie sztafety okrążąją kulę ziemską, by propagować ideę dostępu do wody pitnej.

Bieg, który zorganizowała Fundacja Blue Plannet Run ruszył 1 czerwca Do Polski biegacze dotrą 20 czerwca. Uczestnicy przebiegną trasę z Cieszyna przez Kraków, Radom, Warszawę, Siedlce do Terespola. - Na trasie powstaną punkty, gdzie będzie można zaczerpnąć informacji na temat fundacji oraz porozmawiać z jej działaczami – informuje Damian Grabiński z Fundacji Blue Plannet Run.

21 czerwca o godz. 23 biegacze dotrą do Radomia, punkt zmianowy wyznaczono na „siódemce”, obok sklepu Meble Vox. Stąd pobiegną do Warszawy.

Blue Planet Run przebiegnie całą północną półkulę ziemi, przemierzając 16 państw. Dwudziestu śmiałków z trzynastu krajów pokona trasę o łącznej długości ponad 24 400 km. Przez 95 dni - 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, w dzień i w nocy będą przemierzać świat. - Wszystko po to, by, przekazać idee fundacji – pomoc ludziom, którzy nie mają dostępu do wody pitnej. Chcemy też zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat braku bezpiecznych źródeł wody w ubogich rejonach świata oraz wpłynąć na wzrost funduszy przeznaczanych na odnajdywanie i oczyszczanie takich źródeł – tłumaczy Grabiński.