Broń, konopie i poszukiwany 31-latek. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

22 kwietnia 2021

W mieszkaniu była broń, uprawa konopi, a 31-latek był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej przy współpracy z funkcjonariuszami samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego radomskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn.

 

Fot. KMP Radom

 

31-letni mieszkaniec Radomia od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu, m.in. za posiadanie broni bez zezwolenia, w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy. - Policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili, gdzie poszukiwany przebywa i że w mieszkaniu może być broń. W związku z tym funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KWP w Radomiu oraz  samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego policji w Radomiu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 31 lat. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili 26 doniczek z krzakami konopi indyjskich oraz instalację kontrolującą warunki ich rozwoju. Z zabezpieczonych krzaków można było uzyskać blisko 600 g suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej 23 tys. zł. W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawniono również broń, która  została przekazana do laboratorium w celu wykonania ekspertyzy - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi, a czynnościami procesowymi zajęli się funkcjonariusze z wydziału d/w z przestępczością narkotykową KMP w Radomiu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów uprawy krzewów konopi. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

kat

 

Tags