• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa Radomskiego Centrum Sportu. Policja zatrzymała m.in. prezesa ROSABUD-u

16 listopada 2021

Prezes firmy ROSABUD i dwie inne osoby zostały dzisiaj zatrzymane przez radomskich policjantów w śledztwie dotyczącym budowy Radomskiego Centrum Sportu. Funkcjonariusze działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi dochodzenie w sprawie niegospodarności przy realizacji inwestycji.

 

fot. MOSiR/Dariusz Osiej

 

Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, zatrzymań dokonali policjanci z wydziału dw z przestępczością gospodarczą tej komendy. "Policjanci (...) pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą śledztwo w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości na szkodę MOSiR w Radomiu w ramach realizacji inwestycji związanej z budową hali i stadionu w Radomiu. Postępowanie trwa od 2019 roku, a zebrany dotychczas materiał pozwolił na pierwsze zatrzymania" - czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

Jak się dowiadujemy, na polecenie prokuratora, policjanci zatrzymali na terenie miasta i powiatu radomskiego dwóch mężczyzn w wieku 62 i 51 lat oraz kobietę w wieku 36 lat. "Przeszukano zajmowane przez nich pomieszczenia. Osoby te miały bezpośredni związek z wykonywanymi pracami budowlanymi. Po zatrzymaniu przewiezieni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie wykonywane są z nimi czynności procesowe" - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy: ROSABUD wygrał w 2016 r. przetarg na budowę RCS, ale realizacja inwestycji przeciągała się i w 2019 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zerwał z firmą i jej konsorcjantem (Maxto) umowę, rozpisał nowy przetarg i powierzył prace Betonoxowi. Wprawdzie hala widowiskowo-sportowa jest gotowa od polowy roku, ale straż pożarna dopiero teraz wydała zgodę na jej użytkowanie. Aby ją udostępnić, potrzebne jest jeszcze pozwolenie nadzoru budowlanego. Natomiast prace przy stadionie trwają, nie ma ostatecznego terminu ich ukończenia.

bdb

Tags