• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budżet Obywatelski 2021. „Najlepiej rowerem” – weź udział w grze miejskiej i zdobywaj nagrody

14 września 2021

Najlepiej Rowerem – Gra Rowerowa w Radomiu – tak nazywa się, a rusza dzisiaj, 14 września mobilna gra miejska, która ma za zadanie zmobilizować mieszkańców do jazdy na rowerze. Gdzie? Jak? Kiedy? Kto? Którędy? Zależy od zaangażowania i inwencji – zapewniają pomysłodawcy.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

-  Chcemy pokazać, że sezon rowerowy może trwać nawet cały rok. Dlatego w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2021 realizujemy pomysł zgłoszony przez Łukasza Wykrotę. Od dzisiaj gra miejska będzie przez dwa miesiące mobilizowała radomian do jazdy rowerem. Przemieszczając się po mieście - do szkoły, do pracy albo rekreacyjnie będzie można zdobywać punkty i nagrody - mówi Michał Podlewski z MOSiR w Radomiu. Podkreśla, że pomysł wyszedł od samych mieszkańców. - A to oznacza, że tak jak w innych miastach, są osoby chętne do korzystania z jednośladów, potrzebna jest tylko odrobina dodatkowej motywacji, pomoc w budowaniu takiego nawyku. Myślę, że może wyjść z tego fajna gra rowerowa, która może wejść na stałe do kalendarza imprez w Radomiu - dodaje Podlewski.

- Projekt ma zachęcić nas do codziennego korzystania z roweru jako idealnego środka transportu. Przez dwa miesiące począwszy od dzisiaj, każdy cyklista, który ściągnie aplikację, która zawiera to wyzwanie "Najlepiej rowerem", będzie zbierał punkty i będzie konkurował z innymi uczestnikami. Im więcej punktów, tym większa szansa na nagrody. Najbardziej aktywni zdobędą ich anjwiecej - wyjaśnia Łukasz Wykrota, pomysłodawca gry.

Jak to działa? Pobierz aplikację ACTIVY. Wybierz konkurs "Najlepiej Rowerem 2021", wybierz swoją drużynę: firmę, szkołę, uczelnię albo załóż swoją grupę dla znajomych. Rejestruj swoje rowerowe przejazdy od dziś do 14 listopada - 1 km - 1 pkt.

bdb

 

 

Tags