• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budżet Obywatelski 2022. Dziś ostatnia szansa, by zagłosować na wybrane projekty!

21 czerwca 2021

Dzisiaj, poniedziałek 21 czerwca to ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory swoje głosy oddało ponad 18 tys. radomian. Władze miasta zachęcają do oddania głosu.

 

 

- To czas, w którym każdy może zdecydować o tym jak będzie się zmieniało nasze miasto. W tym roku mamy rekordową liczbę ponad trzystu różnorodnych projektów, zarówno drobnych, lokalnych, jak i większych, infrastrukturalnych. Jestem przekonany, że każdy znajdzie na karcie do głosowania propozycje odpowiadające własnym oczekiwaniom - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgłoszone projekty zostały podzielone na cztery grupy: o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula 1,35 mln zł), do 600 tys. zł (pula 2,35 mln zł), projekty powyżej 600 tys. zł (pula 2,35 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,2 mln zł.

Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/. Ponadto można głosować w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Źródło: UM Radom

Tags