Caritas świętuje jublileusz

3 października 2007
Jubileusz 15-lecia będzie obchodziła Caritas Diecezji Radomskiej w ten weekend. Radomianie będą mogli bliżej poznać organizację podzas niedzielnego festynu.W sobotę zaplanowano sympozjum, w czasie którego zostaną poruszone tematy związane z działalnością Caritas. Wykłady wygłoszą księża m.in. z KUL, warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i radomskiego Instytutu Teologicznego. W czasie sympozjum odbędzie się również wręczenie wyróżnień dla wolontariuszy z parafialnych zespołów Caritas Diecezji Radomskiej.

W niedzielę natomiast impreza przeniesie się przed pomnik Jana Kochanowskiego na deptaku. W programie imprezy przewidziano występy zespołów muzycznych, orkiestr, formacji tanecznych i zespołów ludowych.
Poznamy również wyniki konkursu fotograficznego i plastycznego, wręczone zostaną świadectwa amerykańskiej szkoły komputerowej. O godz. 18 w sali koncertowej UM zaplanowano uroczystą galę połączoną z wręczeniem nagród Viventi Caritate. W tym roku nominowano do niej cztery osoby zajmujące się działalnością charytatywną. O godz.18.30 rozpocznie się koncert z udziałem Krzysztofa Krawczyka, który zaśpiewa na rzecz chorych dzieci.