• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Chcesz wynająć mieszkanie przy ul. Tytoniowej? Wyjaśniamy, jak to zrobić!

10 maja 2021

W środę, 12 maja ruszy pierwsza część naboru wniosków od osób zainteresowanych wynajmem mieszkań powstających w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” przy ul. Tytoniowej w Radomiu. Czynsze nie są tu jednak niskie: za 55-metrowy lokal zapłacimy około 1,3 tys. zł.

 

Bloki powstają przy ul. Tytoniowej (fot. PFR Nieruchomości)

 

Wnioski będzie można składać za pośrednictwem dwóch stron internetowych - miejskiej i firmy realizującej inwestycję. Adresy tych stron to www.radom.mdr.pl i www.radom.pl. System ruszy o godz. 10. Formularz będzie dostępny na obu podanych stronach.

Złożenie wniosku to pierwszy krok na drodze do ubiegania się o zawarcie umowy najmu mieszkania. Kolejnym warunkiem jest dostarczenie dokumentów niezbędnych do formalnej weryfikacji informacji zawartych w złożonym wniosku. Następnie, każdy wniosek otrzyma punkty za spełnienie tzw. kryteriów pierwszeństwa. Szczegóły naboru zostaną określone w regulaminie, który wkrótce będzie dostępny na stronie www.radom.mdr.pl. Działa już natomiast infolinia PFR Nieruchomości pod nr telefonu 22 703 43 49.

Nie masz internetu? Urzędnicy pomogą

Infolinia Urzędu Miejskiego zostanie uruchomiona we wtorek, 11 maja. Pod numerem telefonu: 48 36 20 977 będzie można uzyskać informacje na temat naboru, jak również umówić się na wizytę w urzędzie miejskim, podczas której pracownicy pomogą wypełnić wniosek osobom nie mającym dostępu do komputera bądź internetu.

Pomoc przy wypełnieniu wniosku przez pracowników w siedzibie urzędu, będzie możliwa tylko po uprzednim, telefonicznym umówieniu wizyty. Obsługa w sprawach dotyczących naboru będzie się odbywać w godzinach pracy urzędu (włącznie z 14 maja), telefonicznie oraz pod numerem infolinii.

Druki oświadczeń do formalnej weryfikacji wniosku będą dostępne na stronie www.radom.mdr.pl oraz w wyznaczonym miejscu w urzędzie – przy wejściu od ul. Staszica. Wydrukowane wnioski (złożone wcześniej za pośrednictwem strony internetowej) oraz załączniki, należy wrzucić do wyznaczonej urny, która znajdować się będzie przy wejściu do urzędu miejskiego od ul. Staszica.

Sprawdzą, czy stać cię na czynsz

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, będzie polegać na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej, czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie, który umożliwi opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Przypomnijmy: przy ul. Tytoniowej powstaje 124 mieszkań (od 1- do 4-pokojowych) z podstawowym wykończeniem „pod klucz”. Kawalerki mają około 30 m kw., 2-pokojowe od 36 do ponad 47 m kw., 3-pokojowe: od 51 do 65 m kw., a 4-pokojowe: od 66 do 75 m kw. Średni czynsz za mieszkanie nie jest niski i wynosi 23,50 zł/mkw. Pozostałe opłaty to: eksploatacja 5,50 zł/m kw. oraz  indywidualne rachunki za: wodę, prąd, ogrzewanie, śmieci, itd. (każde mieszkanie ma własne liczniki). Najemcy mogą się ubiegać o dopłaty do czynszu. Lokatorzy dotychczasowych inwestycji pobierają od około 150 do 800 zł miesięcznie takiej dopłaty. Więcej o dopłatach na stronie www.radom.mdr.pl.

Limit zarobków obowiązuje tylko przy staraniu się o dopłaty. Nie ma limitów zarobków dla osób, które starają się o mieszkanie.

Bloki przy ul. Tytoniowej mają być gotowe późną jesienią.

kat, bdb

Źródło: UM Radom

Tags