• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czy w Radomiu powstaną nowe punkty szczepień? Na razie nie wiadomo

12 kwietnia 2021

Nie wiadomo, czy w Radomiu miasto uruchomi cztery z planowanych, dodatkowych punktów sczepień przeciwko koronawirusowi. Aby tak się stało, potrzebna jest jeszcze zgoda wojewody mazowieckiego. Tej ratusz spodziewa się we wtorek, 13 kwietnia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak zapowiedział w minionym tygodniu prezydent Radosław Witkowski, magistrat zamierza uruchomić dodatkowe punkty w czterech częściach miasta: w Śródmieściu w Resursie, na północy w PSP nr 30 na Michałowie, na południu w sali sportów walki MOSiR nad zalewem na Borkach i w DK Idalin. - Podmiotem medycznym wspierającym od strony organizacyjnej i kadrowej te punkty będzie Radomski Szpital Specjalistyczny - zapowiedział prezydent Witkowski. Zapewnił, że zainteresowanie personelu medycznego, który miałby obsługiwać punkty, jest duże. Chęć pracy wyraziło kilkanaście osób.

W momencie, kiedy miasto ogłaszało swoje plany dotyczące organizacji punktów szczepień nie było jeszcze rozporządzenia Rady Ministrów, które reguluje m.in. tryb ich powoływania i określa przedstawiciele jakich zawodów mogą od teraz dokonywać iniekcji preparatami. Dzisiaj prezydent Witkowski poinformował w mediach społecznościowych o nowych okolicznościach uruchamiania punktów.  - Otrzymaliśmy nowe informacje na temat organizacji punktów szczepień powszechnych. Szczepienia w samorządowych punktach mają ruszyć po 25 kwietnia, czyli tydzień później niż początkowo zapowiadał rząd. Przypomnę, że zgłosiliśmy gotowość utworzenia czterech punktów szczepień. Jednak o tym, ile spośród nich ostatecznie powstanie zdecyduje wojewoda - napisał prezydent.

W Radomiu działa łącznie 27 punktów szczepień, w tym m.in. w szpitalach na Józefowie i Tochtermana oraz w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej.

bdb

Tags