Dobra pogoda sprzyja kierowcom? Trzy wypadki na ulicach Radomia

11 maja 2022

Dobre warunki pogodowe powinny sprzyjać kierowcom, ale nie zawsze tak jest. Świadczą o tym wypadki, do których doszło na ulicach Radomia. W jednym z nich uczestniczyła karetka pogotowia ratunkowego, a w kolejnym skuter.  Osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Wczoraj około godz. 13.30 na skrzyżowaniu ulic Grzecznarowskiego i Białej doszło do zderzenia karetki do przewozu krwi i samochodu osobowego. Ambulans jadąc ulicą Grzecznarowskiego z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem, za którego kierownicą siedziała 52-letnia kobieta. Nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło też około godz.17 na ulicy Wolanowskiej. Jak poinformował st. sierż. Kamil Warda z radomskiej policji, kierowca skutera jadąc od Wolanowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, gwałtownie zahamował, aby uniknąć zderzenia z autem poprzedzającym, które się zatrzymało, przewrócił się, w wyniku czego skuter znalazł się na przeciwległym pasie jezdni i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką.

Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

Wypadek z udziałem dwóch osobowych aut miał natomiast miejsce o godz.18 na ul. Kieleckiej.

 - Kierowca auta marki Kia, 32-letni mężczyzna, jadący ulicą Kielecka od ulicy Szydłowieckiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zderzył się z oplem, którego prowadził 36-lateka. Ten także jechał ulicą Kielecką od Szydłowieckiej i wykonywał manewr skrętu w lewo w ulicę Mostową. Obaj kierowcy byli trzeźwi - poinformował st. sierż. Kamil Warda z radomskiej policji. 

Kierowca opla został przewieziony do szpitala na badania.

kat

 

Tags