„Drogowskazy” w Resursie. Widzowie zobaczą film „Jutro czeka nas długi dzień”

19 stycznia 2022

Resursa zaprasza dzisiaj, 19 stycznia o godz. 12 i 18 na projekcje polskiego dokumentu w reżyserii Pawła Wysoczańskiego pt. „Jutro czeka nas długi dzień”. W ramach cyklu „Drogowskazy” ośrodek wyświetla filmy poruszające tematy związane z wiarą, przebaczeniem oraz trudnymi ludzkimi wyborami.

 

 

Jeevodaya w Indiach to ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin założony w 1969 r. przez Polaków: siostrę Barbarę Birczyńską oraz księdza Adama Wiśniewskiego. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty świecka misjonarka Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą.

Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki, która przez miejscową ludność nazywana jest Mamą. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

Tags