Dzień Energetyka na pożegnanie lata w Kozienicach. Zagra m.in. zespół Golec uOrkiestra

2 września 2022

Zespół Golec uOrkiestra będzie główną gwiazdą imprezy Dzień Energetyka – Pożegnanie Lata 2022 w Kozienicach, która odbędzie się w sobotę, 3 września na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki. Zagra również Blue Cafe, wystąpi iluzjonista Just Edi Show. Ale to nie wszystkie atrakcje.

 

Wystąpią m.in. Golec uOrkiestra i Blu Cafe

 

Organizatorzy: Enea Wytwarzanie i Gminę Kozienice przygotowali jak zwykle mnóstwo atrakcji dla dzieci, konkursów i animacji oraz czynny od godz. 10 duży plac zabaw.

Strefy tematyczne, pokazy i musztra paradna

Na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia zaprezentują się  m.in. ratownicy przedmedyczni Enei Wytwarzanie oraz Fundacja Energia - Działanie.

W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Przystanek Historia IPN w Puszczy Kozienickiej.

W strefie sportu na adeptów futbolu będą czekać zawodnicy klubu Enea Energia Kozienice, natomiast na miniboisku do piłki siatkowej zabawy poprowadzą siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom, a także siatkarze Enei KKS Kozienice.

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Komenda Rejonowa Policji w Kozienicach i Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kozienicach, swoje stoiska będą także miały Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów (IPA) i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie oraz Klub Miłośników Broni „Szaniec”. Zorganizowany również zostanie pokaz tresury policyjnych psów służbowych.

W strefie ekologii swój udział zapowiedziały Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Kozienicka Gospodarka Komunalna. To będzie jedyna okazja, by spróbować wody z saturatora.

Jako szczególne wydarzenie zapowiada się zaplanowany w godz. od 14.30 do 15 pokaz musztry paradnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, która do wielu międzynarodowych laurów dołączyła w lipcu tego roku złoty medal  na Mistrzostwach  Świata World Music Contest w Kerkrade w Holandii.

Miłośnicy sportu będą mogli śledzić zmagania w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie, natomiast około godz. 18 tradycyjnie pojawią się motocykliści, którzy przyjadą na teren ośrodka ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „HusarR”.

Scena z gwiazdami

Wcześniej, bo od godz. 15.15 rozpoczną się występy na scenie amfiteatru. Publiczność będzie mogła zobaczyć Teatr Muzyczny Tintilo, wysłuchać prelekcji ekologicznej ilustrowaną zdjęciami z gniazda bocianów w Molendach koło Garbatki-Letnisko oraz bawić się na koncercie zespołu disco polo Focus. O godz. 17.30 wystąpi Adrian Pruski, czyli słynny iluzjonista znany jako Just Edi Show, a o godz. 18 zagra zespół coverowy Beata Wiater Trio. Po części oficjalnej, podczas której wręczone zostaną  odznaczenia „Zasłużony dla Grupy Kapitałowej  Enea”, na scenie pojawi się zespół Blue Cafe. Po nim, od godz. 20.30 królem sceny będzie zespół Golec uOrkiestra. W roli prowadzących wystąpią Beata Chmielowska-Olech i Jacek Kurowski.

Tradycyjnie Dzień Energetyka zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

 

Tags