Elektronik po termomodernizacji. Jest tu oszczędne oświetlenie i panele fotowoltaiczne

7 grudnia 2022

Teraz jest prawie nie do poznania, a wielu uczniów i nauczycieli mogłoby Elektronikowi pozazdrościć takich warunków do nauki i pracy. Termomodernizacja Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu kosztowała pięć milionów złotych. Roboty właśnie dobiegły końca. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Prace zostały wykonane nie tylko w głównym budynku szkoły, ale także w budynku warsztatów i sali gimnastycznej. – Elektronik jest od wielu lat jedną z czołowych szkół zawodowych w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby dostosować bazę szkoły do wyzwań, jakie stawia właśnie takie miejsce placówki na mapie edukacyjnej naszego kraju. Bardzo się cieszę z efektu wykonanych prac. Szkoła, która pod względem jakości kształcenia należy do czołówki szkół zawodowych nie tylko w województwie mazowieckim, ale też w kraju, dziś może się pochwalić jednym z najładniejszych budynków - uważa prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent podkreśla, że  dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało się znacznie zmniejszyć zużycie energii - zarówno elektrycznej, jak i cieplnej. - Myślę, że szczególnie w tym czasie, nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo jest to ważne - dodaje Radosław Witkowski.

Jest nowe oświetlenie i panele fotowoltaiczne

Celem inwestycji było zwiększenie efektywności energetycznej budynków szkoły oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Podczas remontu zostały docieplone stropy i ściany, wymieniono drzwi zewnętrzne, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz instalację elektryczną. Zostało także wymienione oświetlenie oraz zamontowano panele fotowoltaiczne.

- To bardzo dobra szkoła, w którą należy inwestować. Bardzo się cieszę z zakończenia prac, które zdecydowanie poprawiają komfort i bezpieczeństwo zarówno nauczycieli, jak i uczniów. W ogóle 2022 rok Zespół Szkół Elektronicznych może zaliczyć do bardzo udanych, bo oprócz termomodernizacji budynków powstało także nowe, wielofunkcyjne boisko - przypomina wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Termomodernizacja szkoły kosztowała ponad 5 mln zł. Ponad 3,2 mln zł to przyznane przez marszałka dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

kat, bdb

Tags