Reklama
Reklama
Reklama

Fałek wiceprezydentem

2 grudnia 2006
Ryszard Fałek będzie jednym z wiceprezydentów Radomia. Ma odpowiadać za sprawy edukacji, kultury i sportu. Jednocześnie musi opuścić fotel przewodniczącego Rady Miejskiej.


Ryszard Fałek Szefem rady Fałek został wybrany tydzień temu. Teraz przyjął od Andrzeja Kosztowniaka propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta i dlatego zwołał na najbliższy poniedziałek nadzwyczajną sesję rady, na której radni będą głosować jego odwołanie. Ma go zastąpić Wojciech Skurkiewicz, przewodniczący komisji ochrony środowiska.

Ryszard Fałek dwukrotnie pełnił ważne funkcje w radzie i urzędzie miasta - w latach 1991-94 był przewodniczącym rady (za prezydentury Wojciecha Gęsiaka, co najmniej trzykrotnie próbował go wtedy odwołać ze stanowiska), w 1998, po objęciu przez Kazimierza Wlazło stanowiska wojewody został prezydentem. W samorządzie od 1990 r., wchodzi do niego z list AWS, Wspólnoty Samorządowej, a obecnie PiS. Pracuje jako nauczyciel chemii w gimnazjum nr 10.

Wojciech Skurkiewicz Wojciech Skurkiewicz ma 37 lat, jest rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wcześniej był dziennikarzem Radia Plus. Studiował dziennikarstwo na UW, jest przed obroną pracy magisterskiej.

Prezydent Andrzej Kosztowniak zapowiedział, że swoich zastępców powoła w przyszłym tygodniu. Podczas weekendu ma rozmawiać z kandydatami. Czy będzie wśród nich ktoś z Platformy Obywatelskiej? - My złożyliśmy PiS-owi swoje propozycje jakiś czas temu - twierdzi Wojciech Gęsiak - Ale widocznie trzeba czasu, by zwycięska partia uporała się z wygraną i przemyślała pewne kwestie.

PiS z kolei nie ukrywa, że na ewentualnej przyszłej koalicji w radomskiej Radzie Miejskiej może zaważyć sytuacja w Sejmiku Mazowsza. Prawo i Sprawiedliwość nie chce pogodzić się z tym, że PO zawarła tam sojusz z PSL, z pominięciem PiS. 

Reklama