• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Fosa pełna kultury”. Podróż na daleką surową Północ Europy

30 lipca 2021

To będzie czwarty i ostatni weekend w „Fosie pełnej kultury”. – Na skrzydłach Huginna i Muninna, kruków Odyna, przeniesiemy się na daleką, surową Północ Europy, do krain ognistych olbrzymów, trolli, lodowych gigantów, elfów – zapowiadają organizatorzy. Wydarzenia zaplanowano na sobotę, 31 lipca i niedzielę,1 sierpnia.

 

Preppers Poland (fot. Materiały prasowe/MOK "Amfiteatr"

 

- Podczas spotkania z archeochefem, na warsztatach „Niech moc Thora będzie z Tobą!", dowiemy się, co sprawia, że Skandynawowie cieszą się zdrowiem i są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na Ziemi.W sobotę przygotujemy młodzież i dorosłych na... koniec świata, prawie jak na Ragnarök. Naszym gościem będzie znany preppers, który opowie o idei prepperingu i przygotowań na trudne czasy, o samowystarczalności, zaradności, korzystaniu z natury. Słuchacze będą mogli też podczas zajęć praktycznych nauczyć się rozpalania ognia różnymi technikami, uzdatniania wody do spożycia i obróbki krzemienia - zapowiada Patryk Wikaliński z MOK "Amfiteatr".

Na warsztacie będą też średniowieczne ryciny, ilustracje ze średniowiecznych kodeksów i brewiarzy, by stworzyć z nich humorystyczne, współczesne memy i kolaże o etosie rycerskim. Wieczorem zaś - mocne, rockowe brzmienie ze średniowiecznego piekła rodem. Koncert zagra Transgresja.

Fani "Gry o Tron" będą mogli wziąć udział w warsztatach z repusowania - zdobienia wyrobów w blachy poprzez wybijanie na zimno wgłębień, dających wypukły wzór; warsztaty poprowadzi firma, która tworzyła rękę Jamiego Lannistera i smocze jaja do serialu "Gra o Tron".

Niedziela to  opowieść o Islandii - krainie elfów i Wikingów oraz warsztaty dotyczące pozyskiwaniu energii z wody i ognia.

Wstęp wolny!

Program

Sobota

godz. - 16.30 - 19.30 – „Niech moc Thora będzie z Wami!" – warsztaty kulinarne – miejsce: „Fosa".

godz. 16.45 - 19.00 – Co po apo? – warsztaty survivalowe z Preppers Poland – miejsce: korona Amfiteatru.

godz. 16.30 - 18.00 –  „Jagiełło kręci bekę" – stand-up historyczny "Facecje" – miejsce: „Kawiarnia Artystyczna".

godz. 20.00 - 22:00 – Koncert Transgresja – miejsce: scena na „Fosie".

godz. 16.00 - 20.00 –  „Dracarys!" – warsztaty kucia miedzi z Rexton Metalwork  – miejsce: proscenium na „Fosie"

godz. 16.00 - 19:15  –  „Burza w szklance wody" – warsztaty tworzenia wulkanów i burzy –  miejsce: „Kawiarnia Artystyczna".

godz. 18.00 - 20.00  –  „Islandia - kraina lodu, wiatru i ognia" – warsztaty o naturalnych źródłach energii –  miejsce: brama wjazdowa do Amfiteatru przy Parkowej 1.

Niedziela

godz. 16.00 - 20.00 –  „Dracarys!" – warsztaty kucia miedzi z Rexton Metalwork  – miejsce: proscenium na „Fosie".

godz. 16.00 - 19:15  –  „Burza w szklance wody" – warsztaty tworzenia wulkanów i burzy –  miejsce: „Kawiarnia Artystyczna".

godz. 18.00 - 20.00  –  „Islandia - kraina lodu, wiatru i ognia" – warsztaty o naturalnych źródłach energii –  miejsce: brama wjazdowa do Amfiteatru przy Parkowej 1.