• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Free(Ra)dom Festival. Przy fontannach wystąpi Uliczny Teatr Snów

18 czerwca 2021

W sobotę, 19 czerwca o godz. 18 przy fontannach na ul. Żeromskiego w ramach Free(Ra)dom Festival wystąpi Uliczny Teatr Snów z przedstawieniem „Pokój”. Znany jest z niepowtarzalnej poetyckiej stylistyki.

 


Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Jego przestrzeń przyciąga uwagę. Dla nas jest miejscem gry i zabawy. Świat, który otacza bohatera jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Nawet zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. W normalnym pokoju nie potrafiłby jednak zamieszkać i żyć szczęśliwie.

Czy bohater ucieka od rzeczywistości, czy też na nią wpływa? Czy my widzowie jesteśmy z jego snu? Czy będziemy, gdy śnić przestanie? Może to on utrzymuje nas przy życiu? Może istniejemy dzięki niemu, dzięki jego kreacji? Co będzie gdy ostatecznie opuści swój pokój?

Scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna Zdzisław Górski.

Teatr Snów powstał w 1986 roku i jest nazywany klasykiem polskiego teatru ulicznego. Znany jest z niepowtarzalnej poetyckiej stylistyki. Posługuje się metaforą opowiadając proste historie wyprowadzone z codzienności.

Teatr prezentował swoje przedstawienia na wielu dużych i mniejszych festiwalach w Polsce. Grał w Archangielsku, Petersburgu, Awinionie, Brnie, Delft, Edynburgu, Gandawie, Stockton a także w wielu innych miejscowościach w Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Mołdawii, Ukrainy. Wielokrotnie występował w Niemczech.

 

Tags