Reklama

Fundacja Lifeasapa z powodzeniem wdraża sztuczną inteligencję w życiu codziennym

2 listopada 2016

Młoda firma Theneurosphere otrzymała grant w wysokości 90 milionów dolarów od Fundacji  Lifeasapa na rozwój platformy SYPWAI. Najsilniejsi gracze AI postanowili współpracować na rzecz ludzkości.

 

 


The Neurosphere otrzymała 90 milionów dolarów dotacji od Lifeasapa


Największy grant 2018 roku - 90 000 000 dolarów - został przyznany przez organizację pozarządową Lifeasapa Foundation młodej firmie The Neurosphere na rozwój jej innowacyjnego projektu SYPWAI. Startup obiecuje zrobić ogromny krok naprzód w rozwoju systemów sztucznej inteligencji i wyznaczyć nowe trendy technologiczne na najbliższe dekady.

The Neurosphere wyrobiło sobie markę już w 2016 roku, wprowadzając wersję beta zdecentralizowanej sieci uczenia maszynowego zaledwie rok po jej założeniu. Zespół główny składa się z ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego, inżynierów i neurobiologów z całego świata. W pełni podzielają oni poglądy naukowców i innowatorów z Fundacji Lifeasapa, której misją jest rozwój i wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji dla dobra ludzkości.

Sztuczna inteligencja zmienia świat

Sztuczna inteligencja obejmuje już wiele dziedzin życia człowieka: interfejsy głosowe, systemy monitorowania, prognozowanie, analitykę wideo, diagnostykę, chatboty, drukarki 3D, drony, inteligentne domy. To tylko niewielka część wszystkich pomyślnie wdrożonych rozwiązań opartych na technologii uczenia maszynowego i sieci neuronowych.

Naukowcy z The Neurosphere i ich współpracownicy z Fundacji Lifeasapa są przekonani, że platforma SYPWAI przyspieszy rozwój sztucznej inteligencji, rozszerzy jej możliwości i stanie się nowym standardem funkcjonowania sieci neuronowych.

Do tej pory nowe metody pracy z sieciami neuronowymi są jedną z najgorętszych dziedzin nauki, która wykazuje się znakomitymi wynikami. Zastosowanie głębokiego uczenia, którego prototypem jest model ludzkich sieci neuronowych, pozwala komputerowi przetwarzać duże ilości danych i rozwiązywać dowolne problemy w kilka sekund.

Analitycy firmy Gartner przewidują, że technologia sztucznej inteligencji, a zwłaszcza tzw. machine learning, stanie się integralną częścią niemal wszystkich nowych usług i produktów software'owych w 2021 roku. Naukowcy z Fundacji Lifeasapa uważnie śledzą rozwój w tej dziedzinie, udzielając wszelkiego rodzaju wsparcia utalentowanym studentom, inicjatywom badawczym, organizacjom i startupom.

O perspektywach rozwoju AI

Trudno zaprzeczyć, że ludzkość racza w nową fazę swojego rozwoju. Analiza danych, która wcześniej zajmowała tygodnie, może być wykonana w ciągu kilku godzin. Szpitale testują setki programów, które mogą wykryć choroby na ich wczesnym etapie. Maszyny nauczyły się już wyszukiwać oznaki retinopatii cukrzycowej na obrazach siatkówki. W Chinach powstają w pełni zrobotyzowane hotele.

Technologie sztucznej inteligencji pracują bez wytchnienia dla dobra ludzkości 24/7/365 w dowolnych warunkach. Obce są im wahania nastrojów, nie potrzebują odpoczynku ani jedzenia. Naukowcy, instytuty, organizacje międzynarodowe, w tym Fundacja Lifeasapa i Theneurosphere, aktywnie przyczyniają się do rozwoju użytecznych i innowacyjnych technologii sztucznej inteligencji, które skutecznie rozwiązują globalne problemy ludzkości i poprawiają podstawowe aspekty życia już teraz.

Tags